Karadeniz Turu

Bizimle Güzel!

  • yurtiçi

    Gaziantep Çıkışlı Karadeniz Turu (14 Temmuz 2017 çıkışlı)
  • Gaziantep-Samsun-Trabzon-Gümüşhane

    Karadeniz Turu 5 Gece 6 Gün

Karadeniz Turu 5 Gece 6 Gün

GÜZERGAH

Karadeniz Turu 5 Gece 6 Gün

TUR ÜCRETİ

995 TL

 Karadeniz Turu 5 Gece 6 Gün

TUR DETAYI

1.Gün:      Gaziantep’ten Hareket.

Saat 18:30’da Buluşma Ve Gece Yolculuğu İle Trabzon’ a Hareket.

2.Gün:      Trabzon-Sürmene-Of-Uzungöl-Lustra Ve Krater Yaylası-Rize-Hopa.

Sabah Saat’lerinde Trabzon Akçaabat’a Varış. Restaurantımızda Alacağımız Sabah Kahvaltısının Ardından Sürmene’ye Hareket Ediyoruz. Sürmene’de Üretilen El Yapımı Dövme Bıçakların Bulunduğu Bıçak Atölyesinde Vereceğimiz Serbest Zaman Sonrası Yine Sürmene’de Bulunan Çay Fabrikasında Karadeniz Çayının Nasıl Üretildiğini Görme, Organik Çaylar Hakkında Bilgi & Sunum Sonrası Uzungöl’e Hareket Ediyoruz.(Minibüslerimize) Transfer Oluyor Ve Karadeniz Müziği Eşliğinde      Uzungöl’ü      Tepeden Göreceğimiz      Kraster Ve Lustra Yaylalarına      Çıkıyoruz. Yaylalarda Fotoğraf Çekimleri Sonrasında      Uzungöl’e      Geri Dönüyoruz. Göl Etrafında Serbest Zaman Sonrası Rize Üzeri Hopa’ya Hareket Ediyoruz. Hopa’ya Varış. Akşam Yemeği Ve Konaklama Otelimizde.     (     Artvin/Hopa      –      Paluri Otel     )

3.Gün:      Sarp Sınır Kapısı – Gürcistan – Batum – Ayder Yaylası.  

Otelimizde Erken Alacağımız Sabah Kahvaltısı Sonrasında Karadeniz’in En Doğusuna Doğru      Sarp Sınır Kapısı’na   Hareke ediyoruz. 1930’larda Bir Gecede İkiye Bölünüp Yarısı Ülkemizde Kalan      Sarp Köyüne      Varış. Bugün Gürcistan Sınırımızı Oluşturan      Sarp Sınır Kapısı, Son Türk Evi Ve Gürcü Evlerini      Görüp Hatıra Fotoğrafı Çektirdikten Sonra Gürcistan Acara Bölgesine Geçiyoruz. İlk Durağımız Romalı Gaius Plinus Secundus Döneminde Yaptırılan Aziz Matthias’ın Mezarının Olduğuna İnanılan Gonio (Asparos) Kalesinin Gezilmesi Sonrası Batum Şehir Merkezine Hareket Ediyoruz. Yol Güzergahında Bayburt’tan Doğup Batum Sınırlarına Kadar Kendine Keskin Çizgiler Oluşturan Çoruh Nehrini Ve Üzerindeki Eski Gonio Köprüsünden Geçerek Batum Sahiline Sıfır 108,7 Hektarlık Alana Sahip İçerisinde 5.000 Den Fazla Bitkinin Yer Aldığı Batum Botanik Bahçesini Gördükten Sonra Şehir Merkezine Dönerek Merkezi Gezmeye Başlıyoruz. İlk Olarak İşletme Binasındaki Sivri Kulesi İle Dikkat Çeken Batum Limanını Göreceğiz. Daha Sonra İzmir Saat Kulesinin Bir Kopyası Olan 25 Mt. Yüksekliğinde 4 Çeşmeli Chacha Kulesini Gördükten Sonra İlk Olarak Osmanlı Döneminde 1863’te İnşa Edilmiş Olan Batum Fener Kulesini Gördükten Sonra 130 Metre Uzunluğunda Alfabe Kulesi Ve Bir Turunu 10 Dakikada Tamamlayan 55 Metre Yükseklikte 250 Kişi Kapasiteli Ferris Wheel Dönme Dolabını Görüyoruz Ve Şehir Merkezindeki Plaja Parelel Uzanan 7 Km. Uzunluğundaki Palmiyelerle Süslü Batum Bulvarında Yapacağımız Kısa Yürüyüş Sonrasında Piazza Tiyatro Meydanına Geliyoruz Altın Renkli Poseidon Heykeli Ve Rengarenk Çiçekleriyle Opera Binasını Görerek Parkın Merkezinde Yer Alan Elinde Altın Koyun Postu İle Medaa Heykeli’ni Fotoğrafladıktan Sonra Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesini, Tarihi Orta Camii Gördükten Sonra Sarp Sınır Kapısına Hareket Ediyoruz Çıkış İşlemleri Sonrasında Arhavi, Fındıklı, Ardeşen, Güzergahından Karadeniz’in En Mehşur Vadisi Olan Kaçkar Dağlarının Meşhur Buz Gibi Suyu, Raftingi, Dağlarını Ve Tepelerini Çay Bahçelerinin Kapladığı Fırtına Vadisi Üzeri Çamlıhemşindeki Konakları İzleyerek Hala Deresi Eşliğinde Kaplıcalarıyla Ünlü Yaylaların Sultanı Bulut Denizindeki Yayla Olarak Tabir Edilen 1.400 Metre Yüksekliğindeki Ayder Yaylasına Ulaşıyoruz. Ayder Yaylasında Sırası İle      Kalegon Mevkii, Gelintülü Şelalesi, Karakovanları      Görüyor Ve Fotoğraflıyoruz Akşam Yemeği Ve Konaklama Otelimizde.      (     Rize/Ayder –            Zafran Otel     )

4.Gün:      Ayder Yaylası – Zilkale – Şenyuva Köyü – Fırtına Deresi – Rafting – Akçaabat.

Otelimizde Alacağımız Sabah Kahvaltısı Sonrasında Çıkış İşlemlerini Yapıyor Ve Kaçkar Dağlarının Meşhur Buz Gibi Suyu, Raftingi, Dağlarını Ve Tepelerini Çay Bahçelerinin Kapladığı Fırtına Vadisine Ulaşıyoruz Çamlıhemşinde Ekstra Olarak Minibüslere Binip Çat Vadisine Hareket Ediyoruz. Elevit Polovit Derelerinin Oluşturduğu Çat Vadisinde Sevdaluk Dizisinin Çekildiği Çinçiva Şenyuva Köyünde Mola Veriyoruz. Çinçiva Şenyuva Köyünün Muhteşem Manzarasını, Muhtarlığını, Dizi Çekim Alanını Fotoğrafladıktan Sonra Çinçiva Şenyuva Kıraathanesinde Çaylarımızı Yudumluyoruz, Sonrasında Çinçiva Şenyuva Taş Köprüde Fotoğraf Molası Sonrasında Zilkale’ye Ulaşıyoruz. Ticaret Güvenliği Açısından Çok Önemli Bir Konumda Bulunan Deniz Seviyesinden 750 Metre, Çat Vadisinden 100 Metre Yukarıya Kurulmuş Karatal Yuvasını Andıran Zilkale’yi Gezerken Kaçkarların Eşsiz Güzelliğini Ve Bol Oksijeni İçerisinde Büyülü Bir Dünyada Yaşamış Olacaksınız Bu Unutulmaz Anların Ardından Programımızı Tamamlayarak Otobüsümüze Dönüyoruz. Yol Güzergahında Ekstra Olarak; Fırtına Deresini Çoşkun Dalgalarında Benzersiz Bir Rafting Heyecanı Yaşayacaksınız. Bu Heyecanı Yaşarken Fırtına Deresinde Yüzme Molaları Ve Kürek Oyunları İle Dolu Dolu Geçecek Ve Unutamayacağınız Bir Etkinlik Olarak Hayatınızda Güzel Bir Anı Olarak Yerini Alacaktır. Bu Aktivitelerimiz Sonrası Çayeline Hareket Ediyoruz. Çayelinde      Rize Bezi     Hakkında Bilgiler Almak Üzere Tahta Tezgâhlı Atölyeleri Geziyor Ve Alışverişimizi Yapıyoruz. Bez Atölyelerinden Ayrılıyor  Trabzon Üzerinde Akçaabata Ulaşıyoruz. Yemeği Ve Konaklama Otelimizde.      (     Trabzon/Akçaabat –           Konakpark Otel     )

5.Gün:      Trabzon-Ayasofya Kilisesi–Atatürk Köşkü–Sera Gölü-Giresun–Ordu-Boztepe-Yason Kilisesi. 

Otelimizde Alacağımız Sabah Kahvaltısı Sonrasında Çıkış İşlemlerini Yapıyor Ve      Soğuksu      Mevkiinde Bulunan Ve   Atatürk’ün      Vasiyetini Yazıp Tüm Varlığını Türk Milletine Armağan Ettiği Muhteşem Yapı      Atatürk Köşkü’nü   Geziyoruz Ve      Trabzon      El Sanatı Olan      Kazaziye,Telkari Ve Hasır İşlerini      Görüp Gümüşler Hakkındaki Bilgilendirme Sonrasında      Ayasofya Kilisesine      Doğru Hareket Ediyoruz.      Ayasofya Gezisi     Sonrası 1.950 Yılında Toprak Kayması Sonucu Oluşan Sera Gölü Gezisi Sonrası       Giresun      Üzerinden     Ordu’ya      Varış Ve 485 Metre Yüksekliğinde Ve      Ordu’yu      Kuşbakışı İzleyeceğimiz      Ordu’nun      Çatısı     Boztepe’ye      Çıkıyoruz.      Yoroz Ve Boztepe   Hakkında Bilgileri Alıyor Çayımızı Yudumluyor      ‘‘Boztepe’ye Çıkmalı Şu Orduya Bakmalı’’      Türküsü Eşliğindeki   Boztepe      Gezimizi Tamamlıyor Ve 1.868 Yılında Yason Burnunda Yörede Yaşayan Rumlar Ve Gürcüler Tarafından İnşa Edilen Yason Kilisesi Gezisi Sonrası Fatsa’ya Ulaşıyoruz. Akşam Yemeği Ve Konaklama Otelimizde.      (  Ordu/Fatsa      –       Yalçın Otel     )

6.Gün:      Samsun-Bandırma Vapuru-İlk Adım Anıtı- Gaziköşkü-Amasya-Yalıboyu Evleri-Kral Kaya Mezarları-Yıldırım Beyazıt Camii-Şehzadeler Parkı-Hazeranlar Konağı. 

Otelimizde Alacağımız Sabah Kahvaltısı Sonrasında Çıkış İşlemlerini Yapıyor Ve      Samsun’a      Hareket Ediyoruz.  Terme  Çarşamba Yeşilırmak      Üzerinden      Samsun’a      Ulaşıyoruz.      İlk Adım Anıtı, Gazi Köşkü, Bandırma Vapurunu Görüyor      Ve Şehzadelere Ev Sahipliği Yapmış Ve      7.000 Yıllık Bir Tarihe Sahip Olan Amasya     Şehrine Doğru Yola Çıkıyoruz.      Amasya’yı      Gezmeye Başlıyoruz. Gezimiz Esnasında Sırası İle      Hazeranlar Konağı, Saat Kulesi, Alçak Köprü, Şehzadeler Parkı, Bimarhane, Iı Yıldırım Beyazıt Külliyesi Ve Kral Mezarlarını     Panoramik Görüntüsü Ve Kısa Bir Şehir Turu Yapıyoruz Ve      Sivas      Üzeri      Gaziantep’e      Hareket Ediyoruz.

 

Ü C R E T

NAKİT

PEŞİN FİYATINA 5 TAKSİT

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI

995 TL

995 TL Peşin Fiyatına 5 Taksit

6 – 12 YAŞ (AİLE İLE AYNI ODADA)

750 TL

750 TL Peşin Fiyatına 5 Taksit

0 – 5 YAŞ

25 TL

25 TL Peşin Fiyatına 5 Taksit

Tek Kişilik Oda Farkı

250 TL

250 TL Peşin Fiyatına 5 Taksit

 

Kredi Kart’ına Taksit Finansbank – Bonus Card & Axses  Kartlarına Yapılmaktadır.
Nakit Ödemelerde 45 TL İndirim.


Rezervasyon Süresi

Ödeme Alınmadan Yapılan Rezervasyonlarda Opsiyon Süresi 3 Gündür.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

       Mercedes Travego Veya Tourısmo Otobüsler İle Tüm Ulaşımlar.
       4 Gece Belirtilen Otellerde Konaklama.
       Toplam 5 Sabah Kahvaltısı – 4 Akşam Yemeği.
       1. Gün Akçaabat’ta Sabah Kahvaltısı.
       4 Sabah Kahvaltısı.(Konaklama Yapılan Otellerde)
       4 Akşam Yemeği. (Konaklama Yapılan Otellerde)
       Araç İçi Limitsiz İkramlar.(Çay,Kahve,Kola,Fanta,Meyva Suyu V.S.)
       Programda Belirtilen Tüm Turlar.
       Profesyonel Rehberlik Hizmeti. 
       Seyahat Sigortası.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

      Öğle Yemekleri.
      Müze & Ören Yeri Giriş Ücretleri.
      2 Yayla Transfer Ücretleri. (Zil Kalesi & Kraster Ve Lustra)
      Gürcistan’a Çıkışta Yurt Dışı Çıkış Harcı.

 

Karadeniz Turu için Biz Sizi Arayalım Karadeniz Turu için Online Rezervasyn Yapın
   
TURUMUZDAN GÖRÜNTÜLER
 
 
 
 
Anasayfa Kurumsal Karadeniz Turu Rezervasyon İletişim